Nad morzem

wczasy, wakacje, urlop

 

Szlaki Polskiego wybrzeża - "Solny"

17 listopad 2011r.

Nazwa szlaku wywodzi się ze średniowiecza i przebiega linią dawnego traktu handlowego, którym kupcy przewozili sól i ryby z Kołobrzegu do Wielkopolski. Szlak liczy 159 km; wiedzie z Kołobrzegu do Piły przez Karlino, Białogard, Połczyn Zdrój, Czaplinek i Wałcz. Trasa prowadzi przez urozmaicone krainy geograficzne — Wybrzeże Słowińskie, Równinę Białogar-dzką oraz Pojezierza; Drawskie i Wałeckie; od brzegu Bałtyku przez obszary moreny dennej, kompleksy leśne, ciągi morenowych wzgórz rozdzielonych dolinami rzek, obok licznych i czystych jezior.


Szlak "W zniesień Moreny Czołowej"

17 listopad 2011r.

Szlak "W zniesień Moreny Czołowej" Szlak prowadzi z Bytowa do Drawska Pomorskiego przez Miastko, Biały Bór, Szczecinek, Czaplinek i Złocieniec; liczy około 200 km. Trasa wiedzie wzdłuż głównego ciągu wzniesień moreny czołowej przez tereny Pojezierzy: Kaszubskiego, Drawskiego i Wałeckiego. Pas ten charakteryzuje się licznymi obniżeniami terenu, ciągami wzgórz (najwyższe wzniesienie — Siemięrzycka Góra 256 m. n.p.m.), pięknymi jeziorami o przeróżnych kształtach; wydłużonych (rynnowych) i owalnych o wysokich brzegach z trawiastymi plażami i piaszczystymi dnami. Jeziora te łączą rzeki tworząc długie szlaki wędrówek kajakowych. Krajobraz uzupełniają kompleksy leśne z ciekawym drzewostanem i licznymi gatunkami ptaków i zwierząt.


Szlaki wodne zachodniopomorskiego województwa

17 listopad 2011r.

Szlaki wodne Wody województwa koszalińskiego doskonale nadają się do uprawiania kajakarstwa i żeglarstwa. Na atrakcyjność szlaków składa się czystość wód, cisza i urozmaicone krajobrazy.