Nad morzem

wczasy, wakacje, urlop

< Poprzednia  1  [2]  3  4  ... 6  Następna >

Swarzewo

18 July 2013r.

Swarzewo Wieś nad Zatoką Pucką w pobliżu Władysławowa, na Kępie Swarzewskiej zwana Kaszubską Częstochową. W Sanktuarium MB Królowej Polskiego Morza z XIX w. znajduje się cudowna figura Madonny (MB Rybacka) z XV w. Według legendy została wrzucona przez luteranina do morza koło Helu i przypłynęła do Swarzewa. Jest ona celem pielgrzymek


Stężyca wieś Kaszubska

18 July 2013r.

Stężyca Duża wieś kaszubska nad jeziorami Stężyckim i Raduńskim Górnym w terenie Kaszubskim PK na szlaku wodnym Kółko Raduńskie. Obecnie wieś letniskowa z 2 kąpieliskami. Barokowy Kościół Św. Katarzyny Aleksandryjskiej z 1706 r., jeden z piękniejszych na Pomorzu.


Sopot, Opera Leśna

18 July 2013r.

Sopot, Opera Leśna Od 1961 r. miasto jest gospodarzem Międzynarodowego Festiwalu Piosenki. Słynni artyści z całego świata goszczą w Operze Leśnej, zadaszonym amfiteatrze na wolnym powietrzu malowniczo położonym w lesie. Uchodzi on za jeden z najpiękniejszych i najznakomitszych pod względem akustyki obiektów w Europie. Jego historia sięga 1909 r. Obecnie widownia mieści 4 500 widzów, a wyjątkowo duża scena zapewnia miejsce dla ponad 100 osobowej orkiestry.


Rzucewo

18 July 2013r.

Rzucewo Wieś w pobliżu Pucka nad Zatoką Pucką na skraju Nadmorskiego PK. Pałac von Belowów wzniesiony w stylu Tudorów w 1840 r. (proj. Stiilera), zdobiony ornamentyką arabską, obecnie komfortowy hotel. Otacza go park z sędziwymi drzewami (kasztanowce, platany, sosny wejmutki, modrzewie, graby, lipy, dęby, buki). Do Osłonina prowadzi 4-rzędowa lipowa Aleja Sobieskiego (dł. 1 300 m, ok. 260 lip, 40 klonów, topól i kasztanowców). Według legendy aleję zasadził sam Jan III Sobieski gdy właścicielką wsi była jego siostra Katarzyna.


Rewa

18 July 2013r.

Rewa Wieś rybacka w okolicy Redy nad Zatoka Pucką. Nazwa wsi pochodzi od rewy - piaszczystej podmorskiej mielizny ciągnącej się od czubka Cypla Rewskiego do brzegu Mierzei Helskiej (średnia głęb. 1 m). Z fragmentów mielizny tworzą się okresowe wysepki chętnie obsiadane przez ptaki. Raz w roku odbywa się tu Marsz Śledzia, a jego uczestnicy pokonują mieliznę pieszo na trasie Rewa - Kuźnica. Na cyplu stoi okazały krzyż z tablicą ku czci ofiar morza. Wieś jest bazą windsurfingowców.


Troche o historii Pomorza Zachodniego

12 August 2012r.

Przy zagospodarowywaniu Pomorza Zachodniego trzeba nie tylko starać się zachować wartości produkcyjne naturalnego krajobrazu Pomorza, lecz również w możliwie największym stopniu przywrócić jego dawny charakter, zabezpieczyć istniejące fragmenty pierwotnej przyrody, chroniąc je w rezerwatach, pomnożyć ich liczbę i najbardziej zdewastowanym obszarom przywrócić szatę leśną, która będzie najbardziej racjonalnym i opłacalnym typem gospodarki na tych terenach. Pierwszy człowiek zjawił się na Pomorzu Zach., podobnie jak na całym niżu północno-polskim, dopiero po wycofaniu się stąd lodowca skandynawskiego, pod koniec starszej epoki kamiennej (ok. 10 000 lat przed Chr.). Zapuszczali się tu naprzód łowcy reniferów, w ślad za zwierzyną w miarę ocieplania się klimatu sunącą stopniowo coraz dalej ku północy. Główną bronią tych pierwszych mieszkańców Pomorza był łuk.


Pomorze Zachodnie- Rezerwaty Przyrody

12 August 2012r.

Przy zagospodarowywaniu Pomorza Zachodniego trzeba nie tylko starać się zachować wartości produkcyjne naturalnego krajobrazu Pomorza, lecz również w możliwie największym stopniu przywrócić jego dawny charakter, zabezpieczyć istniejące fragmenty pierwotnej przyrody, chroniąc je w rezerwatach, pomnożyć ich liczbę i najbardziej zdewastowanym obszarom przywrócić szatę leśną, która będzie najbardziej racjonalnym i opłacalnym typem gospodarki na tych terenach.


Kąpieliska morskie

24 May 2012r.

ŁAZY. Kąpielisko morskie i wieś rybacka na mierzei między jeziorem Jamno a morzem, u stóp dużego lasu, w odległości 10 km od stacji kolejowej Sianów. Z Czajczego można dojść do Łaz w 1 godzinę: 5 km. Ze stacji idzie się przez wieś O s i e k i. Mimo trudności komunikacyjnych mieszkają tu w lecie letnicy. Możliwości nocowania dla, turystów W wygodnych domach. Elektryczność, wodociągi. W lasach tutejszych rośnie wiele wszelkiego rodzaju jagód i grzybów. Porzeczki rosną na krzewach wysokości dorosłego człowieka^ Żyje tu ciekawy owad, wydmowy chrabąszcz biały, nakrapiany, posiadający zatem barwę ochronną.


Strona 2 z 6, < Poprzednia  1  [2]  3  4  ... 6  Następna >